<

A LOVAKÉ LETT AZ OBIII BAJNOKI CÍME!

5-6.helyért
Komárom,2009.04.26.

Különbusszal,néhány szurkolóval és Kóger Zoli nélkül vágtunk neki a komáromi túrának.Előjelnek jó volt,hogy csütürtökön Miskolcon Juhász Ervin tanítványai megnyerték a VI.korcsoportos nagypályás diákolimpia országos döntőjét. A csapat Fekete Lovas tagjai: Kanczler Ádám, Balogh Bence, Balogh Márton, Cseh Róbert, Németh Dániel, Tölgyesi Attila, Molnár Péter, Molnár Gábor, Vér Tamás és Ferenczi Balázs. Ráadásul az U19-es bajnokságban is ezüstremesként végeztek. Egy megállással meg is érkeztünk Komáromba, így bőven volt ideje melegíteni az öregeknek.Az állandó tagok közül Gyurákovics István hiányzott,akinek keresztszalag -szakadása miatt várhatóan hosszabb időt is ki kell hagyni:( ,és Mania Norbi sem érkezett vissza Írországból.

FEKETE LÓ F.E.AJKA -THERESA TOWN GLABERS
5-8(2-1,1-2,2-5)
jegyzőkönyv

Fekete Ló:: Antal György - Magyar Attila, Móricz Vilmos, Németh Péter - Liska Bálint, Marton Krisztián    csere: Marton Sándor, Hóbor Bálint, Radó László, Paksa Milán

Pontok:Liska Bálint 1+1, Móricz Vilmos 1+1, Hóbor Bálint 1+1,Magyar Attila 0+1, Marton Krisztián 1+0

A terézvárosiakkak eddig egyszer találkoztunk még a 2006/2007-es szezonban,és akkor a pesti elődöntőben könnyedén vertük őket 6-1-re. Erre a meccsre nem túl jó előjelekkel érkeztünk ,hiszen a két említett hiányzón kívül a csapat gólfelelőse Liska Bálint is térdsérüléssel bajlódott. Ennek ellenére jól kezdtük a mérkőzést,hiszen voltak helyzeteink,melyek közül az elsőt Hóbor Bálint váltotta gólra Móricz Vilmos passzából,majd a "szokásos" Liska-Móricz akció végén Vili volt eredményes.Az utolsó percben egy labdaelladást követően Gárdonyi András lőtt hatalmas gólt. A második 20 perc 5.percében egy ártalmatlan szituációban Liska Bálint rásérült a korábbi sérülésére és bicegve hagyta el a pályát.Két perccel később még egy ziccert értékesített,de nem tudott futni a meccs hátralévő részében.A harmad végére ledolgozta hátrányát a Terézváros.A csapat tompa volt,és látszott ,hogy egy potenciális futóember kivállása megpecsételte a csapat sorsát. Három perc alatt három gól,de sajnos,ezek közül kettő a mi kapunkban:(. Az 57.percben ismét terézvárosi gól,elúszni látszik a meccs..Kapura lövünk, a kapus véd és oldalra gurítja a labdát védőjének...ő,senki által nem zavartatva visszagurítja a kapusnak,amire természetesen a héóőr nem számít...ÖNGÓL (5-6). 2 perccel a vége lelőtt lehozzuk Gyurit,és persze gólt kapunk.Továbbra is hat mezőnyjtékosal játszunk,még akkor is,amikor az ellenfél támad.Elég komikus jelenet,hogy kapus nélkül védekezünk...gólt is kapunk.5-8. VÉGE.

A meccs legjobbjai: Móricz Vilmos és Geszosz Máté

Elkeseredettség nem látszik az arcokon...Reálisan erre lehetett számítani ebben a szezonban. Mi gyengültünk,és nem feljődtünk a többi csapat pedig edzett rendesen...Jövőre jobbl lesz...talán.

LIZARDS-BRÓDY (FEKETE LÓ"B") -SZPK-NOKIA "B"
6-4 (1-2,2-1-3-1)
jegyzőkönyv

Fekete Ló: Kanczler Ádám-Németh Dániel,Balogh Bence,Tölgyesi Attila,Cseh Róbert, Ferenczi Balázs    csere: Juhász Ervin, Korbély István, Gyökeres László, Molnár Péter,Balogh Márton, Vér Tamás,

Pontok:Balogh Bence 2+0, Balogh Márton 2+0,Cseh Róbert 0+2, Tölgyesi Attila 2+1, Juhász Ervin 0+1

Kimondva,kimondatlanul a "kicsik" voltak a meccs esélyesei.Ebben a szezonban már kétszer találkoztak,és mindkétszer Balogh Bencéék nyertek. Elkezdödött,és még a szurkolók nagy része a büfében volt,amikor az Odod-Schauer bírópáros bünetőt ítél.Balogh Bence higgadtan értékesíti.Sok helyzetünk kimarad,és ahogy lenni szokott,a semmiből egyenlít az SZPK. (1-1).A következő 10 perc a komáromiaké.Nem elég,hogy 2-1-es SZPK vezetéssel vonulnak pihenőre a csapatok, 20:39-néé Nánási András 3-1-re módosítja az eredményt.Többet birtokoljuk a labdát a komáromi kapus mindent véd.Egy előny itt,egy ott,az eredmény nem változik. 31:35-nél Balogh Bence szépít,és megjön a szurkólótáborok hagja.A fiatalok 3 perc alatt fordítanak,és 4-3-as ajkai vezetéssel vonulnak pihenőre.Az 50.percbe egy aladott labda és Nánási András egyenlít.Nagy meccs lesz.A szurkolók igazi hangulatot varázsolnak a csarnokba.Tölgyesi Attilát kiállítják,de kivédekezzük,és ahogy visszajön óriási gólt lő (5-4).Időkérés itt-ott.Egy perc van hátra.59:38-nál kiállítják Tölgyesi Attilát ( a semleges szurkolók szerint is tévesen,hiszen nem lehetett hallani a sípszót..a jegyzőkönyv-vezető sem állítja le az órát.).Hat mezőnyjátékossal támad a Komárom,de Balogh Marci üres kapus gólja (59:59) végett vet a reménykedésnek.

A meccs legjobbjai: Cseh Róbert és Nánási András
Az OBIII pontkirály:Balogh Bence