ALSÓHÁZ
9-10.HELYÉRT

Fekete Ló F.E.Ajka - Szegedi FE
0-5 (nem tudtunk elmenni)

Nem túl dicsőségesen zártuk a 2010/2011-es szezont.A 10.hely a legrosszabb szereplésünk az OBII-ben:(

ALSÓHÁZ
Budapest, Építők-pálya

Fekete Ló F.E.Ajka - White Sharks "B"
4-0(3-0,1-0,0-0) jegyzőkönyv

Fekete Ló:Ferenczi Balázs -Magyar Attila, Németh Péter, Mania Norbert, Hóbor Bálint, Gyökeres László      csere:Marton Krisztián, Liska Bálint
pontok: Liska Bálint 1+1,  Gyökeres László 1+0,Mania Norbert 1+0, Németh Péter 1+0, Ferenczi Balázs 0+1, marton Krisztián 0+1
kiállítva: Magyar Attila 2', Hóbor Bálint 5', Liska Bálint 2', Marton Krisztián 2'

Erősen tartalékos csapattaé vágtunk neki a pesti túrának,de szerencsére a csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgázótt.Két nappal a meccs előtt derült ki,hogy "vészkapussal" vágunk neki a meccseknek,de Balázs tökéletesen megoldotta a feladatát.
A Cápák ellen lényegében az első 20 percben eldöntöttük a meccset, hiszen 3 gólt löttünk a kezdő játékrészben.Érdekesség, hogy Pötty 2010.méjus 9-én talált be utoljára.A Cápák főleg a síránkozásukkal hívták fel magukra a figyelmet,pedig a jól vezető bírópáros osztogatta a 2 perceket csapatunknak.

Fekete Ló F.E.Ajka - Corvinus FT
4-1(0-0,3-0,1-1) jegyzőkönyv

pontok: Liska Bálint 2+0, Gyökeres László 2+0,Marton Krisztián 0+2, Mania Norbert 0+1
kiállítva: Marton Krisztián 2', Hóbor Bálint 2', Németh Péter 2'

Egy minimális pihenőt követően játszottuk a nyugati főcsoport alsóházi döntőjét (a Torpedo csapata előző este mondta le a részvételt),ahol a sokat feljődött Corvinus csapatát egy jó 2.harmadnak köszönhetően tudtuk legyőzni.A végén nem jött össze a Shut Out Balázsnak ezen a meccsen.

2.CSOPORT
Törökbálint,2011.04.02

Fekete Ló F.E.Ajka - TF-Old Boys Torpedo
4-5(1-0,1-2,2-3)  jegyzőkönyv

Fekete Ló:Vér Tamás - Juhász Ervin, Ferenczi Balázs,Kovács Tamás, Hóbor Bálint, Balogh Márton  csere: Liska Bálint, Paksa Milán, Mania Norbert
pontok: Liska Bálint 1+1,  Ferenczi Balázs 1+0, Balogh Márton 2+1

Síelés, MKB-Veszprém meccs,kosártorna miatt igen sok hiányzónk volt(Vili,Pötty,Gyurák,Marton Krisz,Gyökeres Laci,Gyima),ennek ellenére tisztességes helyt állt a csapat.A TF gárdájával még nem játszottunk,de tavaly döntőztek,sé tudtuk, rutinos (korábban az OBI-et is mégjárt) játékosoksból áll. Mindkét csapatnak fehér meze volt,és bár mi voltunk a "hazai" csapat megkaptuk a Phoenix fekete mezét (kevesebben voltunk mint a TF).A meccs előtt közölte a Torpedo csapata,hogy ők a csoport 3.helyéért lejátszott meccsre nem tudnak kiállni,mert elment a kapusuk.Mi felajánlottuk,hogy játszunk -majd- 4+1-ben...de nem:(
A meccs jól kezdődött,hiszen Marci egy nem túl acélos lövéssel meg is szerezte a vezetést 1:33-nál.A Ezek után 31 percet húztunk ki kapott gól nélkül,pedig a TF nagyon szépen játszott,a labdabirtoklás 65:35 % lehetett.Kól zártunk vissza,5 emberrel védekeztünk és Tomi is jól fogott a kapuban.A másdik harmad 15 percében Kovács Tomi kapott 2 percet (magas ütő),de Bálint labdát szerzett és a 2:1-es szituációt megoldották Marcival.2-1 ide.Ssjnos a hátrány után hamar gólt kaptunk 2-2.Az utolsó 20 perc megint jól kezdődött.Balázs lövése utat talált a kapuban,majd ismét Marci-Bálint akció...4-2 ide.Sajnos a TF 2 perc alatt egalizálta az eredményt.Már mindeki a hosszabbításra gondolt,amikor egy kapu előtt kavarodásból és két luftból a TF jött ki jól,és 59:39-nél megszerezték a győzelemt jelentő találatot. A vereség ellenére nem volt csüggedt a csapat,hiszen egy jobb,a floorballt játszó csapattól kaptunk ki,és a szezon egyik legfegyelmezettebb játékát mutattuk.

7-1 (2-0,1-0,4-1))  jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István - Juhász Ervin, Ferenczi Balázs,Magyar Attila, Hóbor Bálint, Gyökeres László   csere: Marton Krisztián,  Liska Bálint, Paksa Milán, Mania Norbert
pontok: Liska Bálint 1+1, Gyökeres László 3+0, Ferenczi Balázs 3+1, Marton Krisztián 0+2, Magyar Attila 2+0,

Sok hiányzó:Balogh Marci, Móricz Vili, Németh Peti, Vér Tomi, Kovács Tamás ellénre is négy cserével érkeztünk Komáromba,és a csapat hozta a kötelezőt.A Corvinus legyőzésével megszerezte a csoport 2.helyét.A kapuban Gyurákovics Pisti igen jó napot fogott ki,és Ferenczi Balázs is végre hozta a lövőformáját.A játék nem volt különösen szép,de eredményes...Még Balázs rontott büntetője is belefért.Liska Bálint megszerezte 100.gólpasszát.

Fekete Ló F.E.Ajka - SZPK-NOKIA "B"
1-9 (1-1,0-2,0-6)  jegyzőkönyv

pontok: Juhász Ervin 1+0

A tét nélküli meccsen a 46.percig nagyon jól tartottuk magunkat a három sorral felálló SZPK ellen,sőt a Ervin félpályás bombagóljával még vezettünk is.A végére elfáradtunk.

2.JÁTÉKNAP
Komárom, 2011.02.23.

Féynyképek
FÉNYKÉPEK

Fekete Ló F.E.Ajka - Torpedo Justicia "B"
17-2 (4-1,8-0,5-1)  jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István - Kovács Tamás, Ferenczi Balázs,Magyar Attila, Balogh Márton, Gyökeres László   csere: Marton Krisztián,  Liska Bálint,
pontok: Liska Bálint 5+3, Gyökeres László 1+2, Balogh Márton 6+4, Kovács Tamás 1+2, Ferenczi Balázs 1+1, Marton Krisztián 1+2, Magyar Attila 2+0, Gyurákovics István 0+1

Azt a Torpedot győztük le ilyen arányban,akikkel két alkaommal is vért izzadva játszottunk döntetlent.Most tetszetős támadásokat vezetve,szebbnél-szebb gólokat lőttünk.Pedig 1-0-ra még Bokor Gáborék vezettek (nekik is csak egy cseréjük volt).
Utoljra az "öreg" csapat 2006.szeptember 9-én a "B" csapat ellen lőtt ennyi gólt (akkor 20-3 lett).Abból csapatból csak Marton Krisztián és Liska Bálint maradt.Balogh Marci 6+4-es és Liska Bálint 5+3-as teljesítménye is felkerült az örökranglistára.Minden mezőnyjátékos szerzett gólt,és minden pályára lépő játékos szerzett pontot!!!

Érdekesség:A mai gólpasszával Gyurák lett a legeredményesebb kapus a Fekete Ló történetében (1+6)

4-8(1-2,0-3,3-3)   jegyzőkönyv

pontok: Liska Bálint 2+0, Gyökeres László 1+3, Balogh Márton 2+0, Kovács Tamás 0+2, Ferenczi Balázs 0+1, Marton Krisztián 0+1

6-6(2-1,4-4,0-1)   jegyzőkönyv

pontok: Ferenczi Balázs 1+0, Liska Bálint 1+0, Gyökeres László 1+3, Balogh Márton 2+1, Mania Norbert 0+1

Nem csak az eredmény, de a játék képe is megegyezett az egy hónappal ezelőtti selejtezővel.Hol ők, hol mi vezettünk, volt egy gólzáporos harmad, nekünk kellett egyenlíteni (megint Marci) és a kapusaink sem voltak bomba formában:(Igazságos döntetlen született.

8-2(4-1,3-1,1-1)  jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István - Juhász Ervin, Ferenczi Balázs-Mania Norbert, Balogh Márton, Gyökeres László   csere:Magyar Attila, Marton Krisztián, Kovács Tamás, Hóbor Bálint, Vér Tamás, Liska Bálint, Pelikán Milán, Paksa Milán, Németh Péter
pontok: Liska Bálint 2+1, Gyökeres László 2+1, Balogh Márton 1+1, Juhász Ervin 0+2, Kovács Tamás 1+1, Marton Krisztián 1+1, Gyurákovics István 0+1, Ferenczi Balázs 1+0

Ha egy kicsit jobban koncentrálunk nagyobb arányú győzelem is születhetett volna.
A rántott hús jó volt a Pingvin Étteremben:)

2-14 (0-6,1-2,1-6)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István - Németh Péter, Ferenczi Balázs, Kovács Tamás - Balogh Márton, Gyökeres László   csere:Vér Tamás, Mania Norbert, Liska Bálint, Pelikán Milán, Paksa Milán
pontok: Ferenczi Balázs 1+0, Gyökeres László 1+0
kiállítás: Ferenczi Balázs 2' (211), Németh Péter 2' (205)

A sok hiányzó ellenére (Ervin, Gyima, Vili,Bobó, MArton Krisztián) ellenére két sorral tudtunk kiállni az OBI-es Diamonds ellen.Ismét pályára lépett (2 év  kihagyás után) Pelikán Milán ,illetve Vér Tomi mezőnyben bizonyíthatott.A Két csereével kiálló Gyémántok nem színezték túl a játékot,és a sok passzos játékukból hat gólt lőttek az első 20 percben.Pozitívum,hogy egy hátrányt sikerült kivédekeznünk.Lövéseink voltak,de azokat az ellenfél kapusa biztosan védte.A második 20 perc kiegyenlítettebb volt, és Ferenczi Balázs távoli lövéséből a becsületgólunk is meglett.A harmadik 20 perc egykiállítással (Pöty- magas ütő) illetve egy bünetetővel kezdődött,melyet Gyurák megfogott.A hátrányt megint kivédekeztük (igaz az előnyünket nem lőttük be).A Diamonds megint hat gólt lőtt,és lehetett volna több is,ha Gyurák nem hozza a tavalyi formáját.Sajnos, az utolsó fél perc nem sikerült túl jól,így 59:59-is kaptunk gólt.GRATULÁLUNK A DIAMONDS CSAPATÁNAK A TOVÁBBJUTÁSHOZ!
FÉNYKÉPEK GYURÁK VÉDÉSE

OBII

Befejeződtek az OBII selejtezőinek mérkőzései,és a megszerzett egy pontunk elegendőnel bizonyult a legjobb 16 közé jutéshoz.A 16 csapatot 4 db 4-es csoportba sorsolta a VB.A Fekete Ló az SZPK-NOKIA "B",a Corvinus és a Torpedod "B" csapatával került egy csoportban.
Következő játéknap:2010.november 28. (vasárnap) - Komárom

ELŐSELEJTEZŐ
Veszprém,2010.október 17.

Fekete Ló F.E.Ajka - Neumann FSE "B"
3-7(1-2,1-4,1-1)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István - Juhász Ervin, Ferenczi Balázs, Gyökeres László-Mania Norbert, Balogh Márton   csere:Liska Bálint, Németh Péter, Móricz Vilmos, Marton Krisztián, Vér Tamás
pontok:Liska B.1+0, Gyökeres László 1+1, Balogh Márton 1+1
kiállítás:Móricz Vilmos 2' (206), Juhász Ervin 2'(???)

Sok hiányzó (Hóbor Bálint, Paksa Milán, Pelikán Milán,Kovács Tamás -igazoltan,Korbély István ??) ellenére majdnem két sorral vettük fel a versenyt a tavaly óta megerősödött Neumann gárdájával (Ágoston Zsolt tavaly még OBI-ben játszott).Az első harmadban átgázolt rajtunk a Neumann, és nem magunknak köszönhetjük,hogy csak két gólt lőttek.A harmad végére összeszedtük magunkat,és egy gólos hátránnyal fordultunk. Sajnos, a második 20 perc elején minden kapura lövésük gólt eredményezett,és hiába cserélgettük a kapusokat,ez nem segített.Három perc alatt hármat kaptunk,és utána hiába hoztuk egéálra a harmad többi részét a különbség nőtt.Nem segítette a felzárkózást, hogy a játékvezetők sokat tévedtek...általában a kárunkra.Ennek legszebb példéja az volt, amikor Juhász Ervin egy szélen előre ívelt labdát felugorva vett le.A játékvezetők kiállították......MIÉRT.Nem fejelés volt.Ha meg gólhelyzet (messze nem az volt),akkor büntető.Két gólt is úgy kaptunk,hogy szabálytalanság előzte meg.Ettől függetlenül 20 perc előnyt adtunk a Neumannak,és ezt kihasználták.
A MÉRKŐZÉS ÓVÁS ALATT VAN,MERT ÚGY NÉZ KI KÉT JÁTÉKOS JOGOSULATLANUL LÉPETT PÁLYÁRA.VÁRJUK A VB DÖNTÉSÉT.

Neumann FSE "B" - Torpedo "B
2-1

6-6(4-5,0-0,2-1)   jegyzőkönyv

pontok:Liska B.1+1, Gyökeres László 0+1, Balogh Márton 3+1, Marton Krisztián 1+1, Móricz Vilmos 0+1, Mania Norbert 1+0, Ferenczi Balázs 0+1
kiállítás:Liska Bálint 2' (207), Németh Péter 2' (203)

Ezen a meccsen nyernünk kellett,de sajnos,csak az utolsó 10 percben haraptunk igazán.A kapusaink rendkívül gyenge napot fogtak ki (nem lehet Őket elmarasztalni,mert tavaly több meccsen is átlagon felüli teljesítményt nyújtottak),az ellenfél rendkívül szervezetten védekezett (egy cserével),és a játékvezetők ismét a mi kárunkra tévedtek ...sokat.Két meg nem adott büntető,és egy jogtalan kiállítás.Bíznunk kell a két legjobb 3.helyben...

10.00    Fekete Ló F.E.Ajka - Neumann "B"