FEKETE LÓ F.E.AJKA- SZEGEDI FE
1-9 (0-2,0-1,1-6)   jegyzőkönyvek

Fekete Ló:Vér Tamás-Marton Sándor, Magyar Attila, Hóbor Bálint - Gyökeres László, Liska Bálint   csere:marton Krisztián
Pontok: Liska Bálint 1+0, Marton Krisztián 0+1

A védekezésre épülő taktikánk a 9.percben felborult ,amikor a szegedi csapat gólt szerzett.A két masszív sorral felálló "napfényvárosiak" ellen nem sok esélyünk volt. Az utolsó 20 percre teljesen elfáradtunk,és Tamás is megsérült....így csúnya lett a vége.Negyedik döntőnket buktuk el:(

3.helyért
Corvinus FT- Siketek SC
3-2

elődöntők

Szegedi FE- Siketek SC
2-1
Szoros meccsen egy távoli lövés hozta meg a szegedi sikert. Az utolsó percekben a Siketek SC büntetőt hibázott.

FEKETE LÓ F.E.AJKA- CORVINUS FT
7-0 (1-0,0-0,6-0)   jegyzőkönyvek

Pontok: Liska Bálint 2+1, Gyökeres László 2+1, Marton Krisztián 1+2, Hóbor Bálint 1+0, Marton Sándor 1+0

Ahogy közeledett a meccs időpontja úgy fogytunk el:Paksa Milán, Pelikán Milán, Gyurák, Bartos Zoli, Ervin, Marci, Vili ,Pöty....
Így a korábban mindig legyőzött Corvinus nem is bizonyult könnyű falatnak.
A stabil védekezés mellett döntöttünk, és ez meghozta gyümölcsét.
Szerencsére a 9.percben gólt lőttünk, és tudtunk kontrára játszani.Az utolsó harmadban 2 perc alatt három gólt ütüttünk, és ezzel eldőlt a mérkőzés.Így a 2007/2008-as szezont követően ismét döntőt játszhatunk.

OBIII/B vagy OBIV-középdöntők
2012.április 15.,Veszprém

Sajnos hozzá kell szokni,hogy ebben az évben nem tudunk teljes fordulót játszani. Másfél héttel ezelőtt a Diamonds csapata mondta le a részvételt.
Szerencsére a Siketek SC -vel le tudták játszani a mérkőzést:
Siketek SC-Diamonds "B" 9-3
Hiányzók voltak: Paksa Milán és Bobó munkahelyi elfoglaltság, Gyima focimeccs,Marton Krisztián sérülés,Vér Taomi egyetemi napok miatt hiányzott.A csapat 8.50-kor indult Ajkáról, kivéve Móricz Vilit,aki a napi 160 percnyi kerékpározást (kell az ironman-hez) le is tudta az Ajka-Veszprém-Ajka távval.
Viszont hosszó kihagyás után ismét játékra jelentkezett Pelikán Milán!

FEKETE LÓ F.E.AJKA- SIKETEK SC
10-3 (3-1,1-2,6-0)   jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics István-Kovács Tamás, Bartos Zoltán, Pelikán Milán-Gyökeres László, Balogh Márton   csere:Juhász Ervin, Marton Sándor, Németh Péter, Móricz Vilmos, Liska Bálint
Pontok: Liska Bálint 1+2, Marton Sándor 1+0, Balogh Márton 3+2, Gyökeres László  2+1 Kovács Tamás 1+1, Juhász Ervin 1+0, Németh Péter 1+1, Pelikán Milán 0+1

Kiállítás:Bartos Zoltán 2' (túl sok játékos a pályán)
             Németh Péter 2' (magas bot)
             Gyökeres László 2' ( szabálytalan ütés)

Milán 2010.novemberében játszott utoljára.Több mint egy év kihagyás. A meccs számunkra a 20.másodperc után kezdődött...A húzást követően egy indítás a szélre,és az élesen középre belőtt labdát Török Péter nagy erővel vágta a kapuba (0-1).
Ettől a kicsit felébredtünk éa 8.percben Liska bálint gólpasszát Marton Sanya lőtte a rövidbe.Két perccel később Balogh Marci is betalált,és a harmad vége előtt Liska Bálint lőtt a léc alá (3-1).Ettől megint megnyugodott a csapat,és a második 20 perc feléné elfogyott az előnyünk. (3-3).Ismét jókor lőttünk gólt.Kovács Tamás 10 méterről vette be a hosszú alsót (39:42-nél).
Az utolsó játékrészre Boros Imiék elfáradtak,és tetszés szerint lőttük a gólokat.Közölük kettő távoli lövésből született (Juhász Ervin,Németh Péter).Sőt,még egy elbénázott büntető is belefért (Liska Bálint volt a bűnös).
Ezzel a győzelemmel a csoport elején végeztünk,és a másik csoport 2.helyezetjével (Corvinus ) játszunk a döntőbe jutásért.

OBIII/B vagy OBIV-2.forduló
2012.március 16.,Veszprém

Szerencsére a négynapos hétvégén tudtuk pótolni az elmaradt meccseket.Korábbi eredmnyek:
Corvinus- Dombóvár 1-3, Dombóvár -Corvinus 5-6.Így nekünk a verségi is "elég" lett volna a továábjutáshoz...de természetesen nem erre játszottunk.Hiányzóink voltak bőven: Gyurák -családi program, Vili- érettségi találkozó, Gyima-családi program, Pötttty-igazolatlan hiányzás :),Pelikán Milán-ultrahang (nem az övő,a 2.csemetéé)

FEKETE LÓ F.E.AJKA- DOMBÓVÁR FC

8-0 (0-0,2-0,6-0)     jegyzőkönyv

Fekete Ló
:Vér Tamás - Juhász Ervin,Kovács Tamás, Bartos Zoltán -Balogh Márton, Gyökeres László     csere: Hóbor Bálint, Marton Sándor, Liska Bálint, Paksa Milán

Pontok: Liska Bálint 2+1, Marton Sándor 1+0, Balogh Márton 1+0, Gyökeres László  2+0, Kovács Tamás 2+3, Bartos Zoltán 1+0

Kiállítás:Gyökeres László 2' (ismétlődő szabálytalanságok)

Még sosem játszottunk a dombóvári csapattal (tavaly indultak először a bajnokságban),és csak annyit tudtunk rólunk,hogy nem kapnak túl sok gólt.Ezt be is bizonyították,mert nagyon fegyelmezetten védekeztek,mindig 4,de inkább 5 ember volt a saját térfelükön.Ennek köszönhetően az első 20 perc gól nélkül telt el.Gyökere Laci törte meg a gólcsendet a 22. percben,de ebben a játékrészben már csak további egy gólt sikerült szereznünk (Bartos Zoltán távoli lövése).Szerencsére az utolsó 20 percre elfáradtak a nagyon szinpatikusan játszó dombóváriak,és magabiztossá tettük győzelmünket.A nyolc kapott gól ellenére az ellenfél legjobbja a kapus volt.Magunkhoz képest okosan játszottunk,mert egész jól járattuk a labdát.
ÉRDEKESSÉG:
- Vér Tomi shout out-ot jegyzett (Ez igen ritka az egyesület történetében-eddig két alkalommal fordult elő:
    2004.november 7. Neumann "B" ellen 15-0 (kapus:Radó László,Antal Gyuri)
    2011.május 21.    White Sharks "B" ellen 4-0 (kapus:Ferenczi Balázs !!!)

7-5 (1-2,2-2,4-1)     jegyzőkönyv

Fekete Ló

Pontok: Liska Bálint 3+1, Balogh Márton 3+2, Gyökeres László 1+0, Juhász Ervin 0+1

Kiállítás:Paksa Milán 2' (szabálytalan távolság) Gyökeres László 2' (
ismétlődő szabálytalanságok)

Nehezen indult,és küzdeni kellett a győzelemért. Már most az első harmadban  betaláltunk,de három eladott labdávalm,és egy kis kapushibával elengedtük az ellenfelet.A 35.percben 4-2-re vezett a Dombóvár.Ekkor kaptunk egy kiállítást,ami jót tett a játékunknak,mert egy ellentámadás során Balogh Marci lőtt gólt Liska Bálint átadásából,és egy fél perccel később lekopírozta a páros az akciót, azonban a kapus bravúrral védett.Az utolsó játékrészre megembereltük magunkat,és bár 5-4 után még egyenlített at ellenfél, a végén hoztuk a kötelező győzelmet.

ÉRDEKESSÉG
-Balogh Marci ezen a meccsen utolérte,majd meg is előzte bátyját (Bencét) az örökranglistán a szerzett pontok (90-85) kategóriájában
-Liska Bálint megszerezte 200.gólját
-Gyökeres Laci gól sorozata 10, Liska Bálinté már 11 meccses

Fényképek Fekete Ló
FÉNYKÉPEK CSAPATHIMNUSZ

OBIII/B vagy OBIV-1.forduló
2012.február 5.,Komárom

Nagy nehezen sikerült termet szerezni Komáromban,erre az időjárás szólt közbe, hiszen az elmúlt 24 év lagbagyobb hóesése,és hidege érte el a Kárpát-medencét. (-10 oC napközben,és helyenként 50 cm hó).A havazás miatt a dombóvári csapat nem tudott elutazni, így a Corvinussal két meccset játszottunk.
Hiányzók volt: Juhász Ervin sérülés,Paksa Milán túra utáni fáradtság ,Marton Sanya betegség miatt nem tudott eljönni.

9-1 (4-0,1-0,4-1)     jegyzőkönyv
Fekete Ló:Gyurákovics I. - Kovács Tamás, Bartos Zoltán, Hóbor Bálint,-Balogh Márton, Gyökeres László    csere: Liska Bálint, Németh Péter, Móricz Vilmos, Magyar Attila, Marton Krisztián
Pontok: Liska Bálint 2+2, Marton Krisztián 1+1, Balogh Márton 2+2, Gyökeres László  1+1, Móricz Vilmos 0+1, Kovács Tamás 1+2, Magyar Attila 1+0,Bartos Zoltán 1+0

Szerencsére  egy góllal gyorsan megtörtük a fegyelmezetten visszaálló Corvinus védelmét,így a továbbiakban már könyebb volt a góllövés.Több találatunkat is ziccerig kijátszottuk,és 7 ember osztozott a gólokon, illetve 6 a gólpasszokon.Gyuráknak nem jött össze shotout,mivel benézett :) egy "hulló falevelet" (amúgy hibátlanul védett).Bartos Zoli megszerezte első találatát a Fekete Ló színeiben.

CORVINUS FT-
FEKETE LÓ F.E.AJKA
3-8(0-2,0-4,3-2)   jegyzőkönyv
Fekete Ló:Vér Tamás - Kovács Tamás, Bartos Zoltán, Hóbor Bálint,-Balogh Márton, Gyökeres László    csere: Liska Bálint, Németh Péter, Móricz Vilmos, Magyar Attila, Marton Krisztián
Pontok: Liska Bálint 2+1, Marton Krisztián 1+0, Balogh Márton 2+3, Gyökeres László  1+1, Kovács Tamás 2+1, Németh Péter 0+1
Kiállítás: Magyar Attila 2' (szabálytalan ütés), Marton Krisztián 2' (magas bot)

10 perc pihenőt követően játszottunk.13 percig gólcsend volt majd beindult a gépezet,és ismét 6-0 -ra vezettünk.Utána kicsit megtorpant a csapat,de a győzelmünk nem forgott veszélyben.Külön öröm,hogy két emberhátrányból is gólt szereztünk.

OBIII-2.forduló
2011.december 3.,Veszprém

Harmadik próbálkozásra sikerült megrendezni a csoport 2.fordulóját. Tudtuk,egy győzelem mindenképpen kell a továbbjutáshoz....nem siekrült. Hiányzók volt:Gyima (meccs), Ervin (sérülés), Vér Tomi (tanulás). A két hónappal ezelőtti csapathoz képest viszont volt Tamás,és két év után visszatért Marton Sanyi is. Az első meccset az SZPK "B"-vel játszottuk.

FEKETE LÓ F.E.AJKA- SZPK NOKIA "B"
5-6 (1-2,1-3,3-1)      jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics I.,Bartos Zoltán, Németh Péter,Paksa Milán, Gyökeres László, Balogh Márton   csere:Marton Sanyi, Németh Péter, Marton Krisztián,Hóbor Bálint, Liska Bálint, Móricz Vilmos
Pontok: Liska Bálint 3+0,Gyökeres László 1+0, Balogh Márton 1+1, Kovács Tamás 0+1,  Marton Krisztián 0+1
Kiállítás: Móricz Vilmos 2'(szabálytalan távolság), Bartos Zoltán 4' (játék késleltetése, sportszerűtlen magatartás),Paksa Milán 2' (sorozatos szabálytalanság)

Úgy álltun neki,hogy jó lenne egy pontot rabolni a komáromi fiataloktól.A 2.percben hátrányba kerültünk, de 3 perccel később Marci higgadta értékesített a megítélt büntetőt. Sajnos, utána 30 perces gólcsend következett a részünkről, míg a Komárom 4 gólt szerzett.Helyenként folytatták a komáromi viselkedésüket, viszont ha a játékkal foglalkoztak, voltak szép megpldásaik. Továbbra sem értjük 1-2 játékosuk nagyképű viselkedését. Az utolsó játékrész szerencsére a floorballról szólt,és egy gólra meg is közelítettük őket,de az egyenlítés hat mezőnyjátékossal sem sikerült.

FEKETE LÓ F.E.AJKA- SZPK NOKIA "C"
3-11(0-5,2-3,1-3)      jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics I.,Bartos Zoltán, Németh Péter,Paksa Milá, Gyökeres László, Balogh Márton   csere:Marton Sanyi, Németh Péter, Marton Krisztián,Hóbor Bálint, Liska Bálint, Móricz Vilmos
Pontok: Liska Bálint 1+1,Marton Krisztián 1+1, Balogh Márton 1+0
Kiállítás: Paksa Milán 2' (kezezés)

Mivel az "öregek" 12-10-re kikaptak a fiataloktól, tudtuk, egy döntetlen is elegendő a csere nélkül felálló SZPK "C" ellen.A meccs előtt Pfneiszli Gyula oda is jött megkérdezni, hogy ha 8-10 góllal vezetünk, beállhatnak-e a másik csapatukból ketten.
Nem melegítettünk rendesen, az elején kihagytuk a ziccereket....0-8 a 28.percben. Esélyünk sem volt..magunknak köszönhetjük,az SZPK előtt meg le  a kalappal!Ez van.

OBIII-1.forduló
2011.október 2.,Komárom

Viszonylag jó előjelekkel vágtunk neki a komáromi túrának,hiszen úgy nézett ki 2 teljes sorral tudunk kiállni.Voltak hiányzóink:Ervin és Kovács Tamás,és ahogy Komáromban kiderült, Marton Sanya sem tudott eljönni.Két kisbusszal (három új matricával) vágtunk neki az útnak.Kicsit csúsztunk az érkezéssel,de szeerencsére nem kellett nagyon kapkodni...:)

8-3 (3-1,2-2,3-0)      jegyzőkönyv

Fekete Ló:Gyurákovics I.,Bartos Zoltán, Paksa Milán,-Móricz Vilmos-Gyökeres László, Balogh Márton   csere:Vér Tamás, Magyar Attila, Németh Péter, MArton Krisztián,Hóbor Bálint, Liska Bálint
Pontok: Liska Bálint 3+1,Gyökeres László 2+1, Balogh Márton 1+0, Hóbor Bálint 1+0, Móricz Vilmos 1+1, Marton Krisztián 0+2
Kiállítás: Paksa Milán 2' (szab.távolság).Gyurákovics István 2+2+10' (reklamálás),Vér Tamás 2' (sportszerűtlen magatartás)

Érdekesség:Móricz Vili,közel egy éve (2010.10.17-én) játszott utoljára a Fekete Ló színeiben.Jó,hogy visszatért.
Utoljára 2008.március 16-án vertük meg az SZPK csapatát!!!

A mérkőzés jól indult,hiszen az 5.percben Marton Krisztián indítását fonákozta a felsőbe Liska Bálint.Másfél perccel később Gyökeres Laci volt eredményes Vili passzából (2-0).6:31-nél a tavaly még OBI-ben játszó László Peti volt eredményes szabadütésből.A harmad felénél Balogh Marci is betalált,így 3-1-es vezetéssel vonultunk pihenőre.Ez még semmit nem jelentet,hiszen kaptunk mág ki az SPK-tól 6-1 -es vezetésről is :(.A második játékrészben 2-2 gól született.Kivédekeztünk egy emberhátrány,és Móricz Vili révén kihasznátunk az előnyünket (szabadütésből lőtt nagy gólt).Az utolsó 20 percben tovább támadott az SZPK-de szerencsére Gyurák jó napot fogott ki,így hol Ő,hol pedig a kapufa segített.A 44.percben Bobó csípett el egy labdát a félpályánál,és 10 méterről kilőtte a hosszúsarkot (6-3).47:37-nél László PEti megütötte Gyurák sisakját,amire Gyurák a labdát felemelve mutatta:" Itt az labda....".Erre mind a ketten kaptak egy két perces büntetést.Gyurák hevesen reklamálni kezdett,erre kiosztottak még 2+10 percet is.(a 2' nem volt jogos,a 2+10' igen).Majd 5 percig állt a játék,míg kiderült, hogy 3 a 4 ellen folytatjuk.Egy percet ki is védekeztünk.Ekkor a játékon kívül a saját térfelünköt guruló labdába jó nagyot rúgott Vér Tomi..büntetére, jogos 2 perc.3-4 ellen + 2 percig.Itt viszont az asztal hibázott,mert egy játékosunkat hamarabb engedte vissza,így később Liska Bálint ült le még 45"-re.A harmadot 2-0-ra nyertük!Összességében megérdemelt győzelmet arattunk, az önmagához képest gyengén játszó SZPK ellen (GAlambos és Füzi hiánya érezhető volt).

5-10 (1-2,4-6,0-2)      jegyzőkönyv

Pontok: Liska Bálint 2+0, Móricz Vilmos 1+1,Marton Krisztián 1+0, Gyökeres László 1+1
Kiállítva: Bartos Zoltán 2' (sportszerűtlen magatartás)

Csak röviden a meccsről.Pörgős, gyors és technikást floorballt játszó SZPK "B"-től kaptunk ki.Bár 2-2-nél még utolértük őket,és Móricz Vili góljával 4-5-re is feljöttünk,nem sok esélyünk volt a győzelemre.Végre értékesítettünk egy büntetőt (Liska Bálint).
Amit viszot a VÉLETLEN, ÉS A JÁTÉKBAN ABSZOLÚT BENNE LEVŐ ütőtörés után végzett egy-két játékos (és édesanyja) az szánalmas és ostoba volt.

Fényképek
FÉNYKÉPEK

KEZDŐDIK!

Csapatunk nekivág a 2011/2012-es szezonnak is.Ez lesz a Fekete Ló F.E.Ajka 9-ik szezonja.A tavalyi szezon nem sikerült túl jól, de be kell látni, hogy edzések nélkül már nincs többre esélyünk. Idén is a floorball élvezete kerül előtérbe, és nem az eredményesség. Történtek változások is a csapaton belül. Mania Norbert -úgy néz ki, hogy végleg- Írországba költözött. Sok sikert kívánunk neki a Zöld szigeten. Ferenczi Balázs kipróbálja magát az OBII-ben,így Veszprémbe igazolt. Érdekesség,hogy lassan egy teljes ajkai sor játszik a megyeszékhelyi csapatban (Kanczler Ádám, Cseh Róbert, Balogh Bence, Tölgyesi Attila, Németh Dani). Új igazolásunk Bartos Zoltán, míg Marton Sanyi egy év kihagyás után ismét játékra jelentkezett.