Ajka: Kanczler Ádám - Ferenczi Balázs, Török András - Balog Bence,Tölgyesi Attila,Németh Dani   csere: Marton Krisztián, Gyökeres László, Cseh Róbert, Molnár Péter, Liska Bálint
Pontok: Balogh Bence 2+0, Tölgyesi Attila 2+2, Gyökeres László 0+1,
Kiállítás: Molnár Péter 2' (akadályozás)
              Liska Bálint 2' (kezezés)
Stílusosan az bajnokság utolsó mérkőzésére maradt a döntő (pedig ez csak véletlen volt).Mind a két csapat vesztett 1-1 pontot (mi a Krokik,a White Sharks a Szeged ellen),de mivel nekünk jobb volt a gólkülönbségünk,egy X is bajnoki aranyat jelentett volna.De mint tudjuk, döntetlenre nem leht játszani.
Talán az idény során első alkalommal nagyon figyeltünk a védekezésre.Visszazártunk a félpályáig. Kurd villant 2x is az elején,és a 9.percben 2-0-ra vezettünk.A harmad vége fele jött a szépítés (2-1).Fontos volt,hogy a második 20 percet góllal kezdjünk,és szerencsére Bence gondoskodott róla.(3-1). Tudtuk tartani a 2 gólos különbséget a 40.perc végéig (4-2).
Az utolsó harmadban kétszer is emberhátrányba kerültünk,és csak az egyiket tudták értékesíteni.A pontot az i-re Bence tette fel;56:49-nél beütötte 5 gólunkat.A végén még egy előnyből kapott találat is belefért.MEGVAN!
Így 2009 után ismét a Lovaké lett a BAJNOKI CÍM!
A döntő legjobb játékosa: KANCZLER ÁDÁM (Fekete Ló)
A bajnokság pontkirály: BALOGH BENCE (46+27)= 73 pont

A bajnokcsapat tagjai:
Balogh Bence, Balogh Márton,Bartos Zoltán,Cseh Róbert, Ferenczi Balázs, Gyökeres László, Juhász Ervin, Kanczler Ádám, Liska Bálint, Marton Krisztián, Molnár Péter, Német Dániel, Tölgyesi Attila, Török András, Vér Tamás
A vastaggal kiemelt játékosok immár 2x-es bajnokok!

ÉRDEKESSÉGEK

1.Minden mérkőzésen szerepeltek(12): Török András, Ferenczi Balázs, Balogh Bence, Tölgyesi Attila, Liska Bálint, Kanczler Ádám
2.Minden mérkőzésen szereztek pontot:Balogh Bence, Tölgyesi Attila

1

4.Tölgyesi Attila megdöntötte Liska Bálint (megdönthetetllenne tűnő rekordját.) Attila zsinórban 48.mérkőzésén is pontot szerzett.Balogh Bence sorozata 36 meccses,míg Liska Bálinté most szakadt meg (26 meccs).
5.Balogh Bence 73 pontos szezonja klubrekord. A 46 lőtt gól és 27 gólpassz is az.Jellemzi a csapat erősségét,hogy öt játékos ponttermése (Balogh,Tölgyesi, Török, Liska,Cseh) is felkerült az örökranglsitára.

Fényképek Örökranglista
FÉNYKÉPEK ÖRÖKRANGLISTA

Fekete Ló - Szolnok Cannibals
15-6 (5-3,4-1,6-2)
jegyzőkönyv
Pontok: Balogh Bence 5+2, Liska Bálint 2+1, Tölgyesi Attila 2+3, Cseh Róbert 2+1, Gyökeres László 1+0, Molnár Péter 0+1, Török András 3+2
Kiállítás: Török András 2' (szabálytalan távolság)

Na ez már igen.Bár voltak kihagyásaink, jól védekeztünk,és elöl is beütötük a helyzeteinket.A jól küzdő szolnokiaik a végére elfáradtak,és ekkor tetszés szerint lőttük a gólokat.
Ebben a bajnokságban már 5.alkalommal lőttünk legalább 15 gólt (rekord).Veszprém:16/17; Rudas 16/33 ,Szolnok:15

2013.június 9.
Érd
Fekete Ló - Szegedi FE
12-6(4-2,3-2,5-2)
jegyzőkönyv
Ajka: Kanczler Ádám - Ferenczi Balázs, Török András - Balogh Bence, Németh Dani -Tölgyesi Attila     csere:, Liska Bálint, Balogh Márton
Pontok: Török András 3+0, Tölgyesi Attila 2+1, Balogh Bence 2+4, Liska Bálint 1+0, Balogh Márton 3+3, Ferenczi Balázs 0+3

Kissé álmosan kezdett a csapat.Belül éreztük, hogy meglesz a meccs,és ez láátszott is a védekezésen.1-2 góllal mindi elmentünk,de a szegedi csapat tartotta magát.7-4-es vezetésünkkel indult az utolsó 20 perc, de gyorsan gólt kaptunk.Akár szoros is lehetett volna,ha a végén nem csinálunk egy 4-0-ás soroztot.

Fekete Ló - MEISE
7-6 (4-3,2-1,1-2)
jegyzőkönyv
Pontok: Török András 1+0, Tölgyesi Attila 1+1, Balogh Bence 1+0, Liska Bálint 0+2, Balogh Márton 3+0, Ferenczi Balázs 2+0, Németh Dani 0+1
kiállítás: Török András 2' (224) , Balogh Márton 2' (201)

Tudtuk,hogy ez lesz a keményebb meccs,de miután  8 perc alatt 4 gólt ütüttünk (Balogh Bence, Marci és Ferenci 2),meg is nyugodtunk.Az előny gyorsan elszállt....köszönhetően a 0 védekezésnek,és 4-3-mal fordultunk.Végig szoros volt a meccs.Mi már nem tudtuk hozni a könnyed játékot,és a védekezésünk sem állt a helyzet magaslatán.A végén Marci ütötte a győztes gólt.

FÜGGETLEN FLOORBALL LIGA
4.játéknap
2013.április 21.
Érd
Krisztián Tuaregjével (igen...5 fővel) vágtunk neki az érdi fodulónak.

4-2
Ez komoly sportteljesítmény volt.Egy jó erőkből álló Bölcskét vertünk 4 mezőnyjátékossal,és egy igen jól védő Ferenczi Balázzsal.

DÖNTŐ
Fekete Ló - Neumann
4-4 (büntetőkkel 5-6)
Két perccel a vége előtt még két góllal vezettünk.De nem is ez volt a lényeg.A kapuban egy 12 éves lány védett ...és nem is rosszul.Végül a kupát is Ő vitte haza.
2013.február 24.
Kartal
Fekete Ló - Dunai Krokodilok
5-5 (3-0,1-4,1-1)
jegyzőkönyv
Ajka: Kanczler Ádám - Ferenczi Balázs, Török András - Balogh Bence, Gyökeres László -Tölgyesi Attila     csere:, Liska Bálint, Juhász Ervin
Pontok: Török András 1+0, Tölgyesi Attila 1+2, Balogh Bence 3+0, Liska Bálint 0+1

12 perc után 3-0-ra vezettünk,a a második 20 percben rosszul áltunk fel a kezdéshez, és három perc alatt két gólt kaptunk.Onnantól a Krokik elhitték, hogy nyerhetnek,és még a vezetést is átvették 5-4-nél.Az 57.percben szabadütést kaptunk Bence használta ki.

Fekete Ló - Neumann-Kartal FSE
9-5 (0-1,5-2,4-3)
jegyzőkönyv
Pontok: Tölgyesi Attila 1+2, Balogh Bence 3+2, Liska Bálint 2+2, Török András 3+1, Gyökeres László 0+1,

Egyból a Kroki meccs után játszottunk.Egy jogosultalan Neumann bünetővel kezdődött a meccs,melyet Ádám védett.Bár hátrányban kerültünk a 15.percben,a második 20 percben felébrededt a csapat és végül magabiztos győzelmet arattunk.

3.játéknap
2013.január 26.
Dunaújváros

Egy kisbusz,abban is egy üres hely...ennyien indultunk Dunaújvárosba:)

Fekete Ló F.E.Ajka - White Sharks
3-2

Már 3-0-ra is vezettünk.
Gól: Tölgyesi Attila, Marton Krisztián, öngól

Fekete Ló F.E.Ajka - Paks
2-3
Egy félidőt odaadtunk az ellenfélnek,ezt meg kihasználták.
Gól: Tölgyesi Attila 2

Fekete Ló F.E.Ajka - Dombóvár
5-4

Ezt inkább nagyjuk:))))
Gól: Tölgyesi Attila, Korbély István, Balogh Bence....

Fekete Ló F.E.Ajka - ARES
8-0
Pistának összejött a SHOOT OUT!Ennyi!!
Gól: Tölgyesi Attila, Németh Péter, Balogh Bence, Gyökeres László
Ezzel megszereztük a 2.helyet.

A csapat tagjai: Gyurákovics István,Korbély István, Gyökeres László, Balogh Bence, Tölgyesi Attila, Németh Péter, Marton Krisztián, Liska Bálint

Ajka:
Kanczler Ádám - Ferenczi Balázs, Török András - Balogh Bence, Cseh Róbert -Tölgyesi Attila     csere: Juhász Ervin, Liska Bálint, Molnár Péter
Pontok: Tölgyesi Attila 11+2, Balogh Bence 9+6, Cseh Róbert 8+2, Török András 2+4, Liska Bálint 2+3, Molnár Péter 0+2, Ferenczi Balázs 1+3

Ahogy a facebook-os csoportban is említettem Fekete Ló rekord született több szempontból is.
És persze emlékezzünk meg Ádám SO-ról!Idén ez a MÁSODIK.GRATULÁLUNK!

Gondoltam, pár sort írok a szombati meccsekről.Természetesen a honlapra is felkerül, de talán itt többen olvassák.
Szóval 2012.január 5-én a Fekete Ló -egy kisbusszal - Dunaújvárosba utazott.A tét a csoportelsőség volt,amit akkor még úgy hittünk a az első meccsünkön kell megszerezni.Amikor megérkeztünk /időben---jó autó,jó sofőr, nincs kockázat :)/akkor szembesültünk a ténnyel,hogy Krokodillok megint kavartak és velük a második meccset jászuk.
Amikor melegítettünk /viszonylag normálisan/,akkor még Bence meg is jegyezte,hogy a Rudas erősebb csapattal jött mint múltkor.Nofene,oda kell figyelni!:)

Egészen az 58 másodpercig 0-0 volt.Ekkor Attila vágott egy gólt,majd 28 másodperc múlva már 3-0 volt.5:09-nél 6-0.10.22-né ütöttük a 9.gólt,de a 10-re majdnem 8 percet kellett várni .18:03 -10-0.Vége az első harmadnak.Éreztük,hogy itt lehet sok gólt ütni!A második 20 percben csak 9 gólt szereztünk,de az utolsó 20 percben 14 gól született,és mindegyiket mi szereztük.A 30.gólt 56:37-nél Cseh Robi ütötte.

Mielőtt valaki arra gondolna, hogy a Vakok és Gyengénlátók csapata ellen játszottunk az TÉVED.A Rudas nem volt rossz.Sőt,a csapatuk legjobbja a kapusuk volt,és a mezőnyjátékosok között sem volt olyan,aki pl. fordítva fogta volna az ütőt.Ez egy ilyen meccs volt.Én szinte az összes Fekete Ló meccsen ott voltam,és bizton állíthatom,hogy játszottunk jóval gyengébb csapatokkal is.

2005.09.05.
Fekete Ló "A" - Fekete Ló "B" 16-3 - itt mig nagyon kezdők voltak Attisék

2006.09.24.
Fekete Ló "A" - Fekete Ló "B" 20-3 - itt is tetszés szerint üthettük a gólokat

"B" csapat  - Corvinus(15-1,19-1)---Egy szónak is 100 a vége---ezt tényleg egy történelmi meccs volt.

REKORDOK

1.Legtöbb gól egy meccsen: 33 (korábbi rekord:2006.09.24. Fekete Ló 'A' - Fekete Ló 'B' 20-3)

2.Legnagyobb arányú győzelem: 33 gól (korábbi rekord:2008.12.07.Fekete Ló'B'-Corvinus 18 gó/19-1/

3.Legtöbb gól egy harmadban: 14 (korábbi rekord:2008.12.07. 10 gól a Corvinus ellen -"B" csapat)

4.Legtöbb gól egy mérkőzésen:Tölgyesi Attila 11 gól (korábbi rekord:Balogh Bence 9 - Corvinus ellen;2008.12.07.

5.Legtöbb pont egy meccsen:Balogh Bence 15 (9+6) Liska Bálint 13 / 8+5/ (2005.09.09 -"B" csapat ellen)

6.Legtöbb pont egy harmadban/beállítás/-7 pont /, Balogh Bence (6+1) Cseh Róbert (5+2) - korábbi csúcs:Liska Bálint 6+1 - 2005.10.09. a Pécs ellen

7.Legtöbb gól egy harmadban/beállítás/: Balogh Bence 6 - korábbi csúcs: 2005.10.09.Liska Bálint a Pécs ellen 6.

8.Legtöbb gólpassz egy meccsen: /beállítás/- Balogh Bence 6- korábbi csúcs: Móricz Vilmos 6 2004.03.29 - NEM MOST VOLT (ETO HC Győr ellen)

Fekete Ló F.E.Ajka - Dunai Krokodilok "B"
9-6 (4-3,2-0,3-3)   jegyzőkönyv

Ajka:
Pontok: Tölgyesi Attila 2+2, Balogh Bence 4+2, Cseh Róbert 3+1,  Liska Bálint 0+1,

Robi a 7.percben megszerezte a vezetést,de sajnos a védekezésünk nagyon hézagos volt.Elsősorban az volt a probléma,hogy nem zártunk vissza.Így a 11.percben már 3-1 volt oda.Szerencsére észben kaptunk,és a félpályára visszazárás meghozta gyümölcsét.Attila és Bence góljaival a harmad végé már 4-3-ra vezettünk. A második 20 percet 2-0-ra nyertük,így kényelmes előnnyel vágtunk neki az utolsó harmadnak. A 19.percben a Krokik feljöttek 8-6,de az üreskapus szituáció kihasználtuk és 3 góllal nyertünk.Ezzel csoportgyőztesek vagyunk.